Search
Close this search box.
logo

Sprievodca lubrikantmi pre ešte lepší sex!

Lubrikačné gély (alebo lubrikanty) už nie sú len pre ženy, ktoré nemôžu dosiahnuť dostatočnú prirodzenú vlhkosť. Dnes sú lubrikanty tajným zázrakom, ktorý môže zvýšiť váš sexuálny život na nepoznanú úroveň! Avšak, niekedy je ťažké vybrať si ten správny a v množstve možností sa ľahko stratíme. Od análnych lubrikantov po silikónové, vysvetlíme, ktorý vybrať… a na ktorý okamih!

Načo sa používa lubrikačný gél? Prináša nové dimenzie potešenia!

Na rozdiel od bežného presvedčenia nie sú lubrikanty určené len pre ženy trpiace suchosťou pošvy. Viete, že lubrikanty môžu priniesť úplne nový rozmer vášmu sexuálnemu životu? Okrem poskytnutia extra komfortu a stimulácie ich môžete využiť pri masážach, orálnom sexe či dokonca pri používaní erotických pomôcok. S rôznymi typmi zameranými na rôzne potreby môžete objavovať nové možnosti.

Rôzne typy lubrikantov

Lubrikačné gély na vodnej báze

Všestranné a vhodné na rôzne účely, vodné lubrikačné gély sú ideálne pre všeobecné použitie. Kompatibilné s kondómami sú skvelé pre sprchu či orálny sex. Jednoduché na očistenie a nedráždia pošvu, sú vynikajúcou voľbou aj pri používaní erotických pomôcok. Vyskúšajte vodný lubrikant, cenovo dostupnú a účinnú voľbu, ktorú vrelo odporúčame!

Silikónové lubrikanty

Kombinujúce vzrušujúce účinky oleja s bezpečnosťou vodných lubrikantov, silikónové lubrikanty, sú vodotesné a skvelé na dlhšie sexuálne aktivity, masáže či použitie v kúpeli. Bezpečné pre latex, môžete s nimi experimentovať aj vnútorne, pretože molekuly silikónu sú príliš veľké na to, aby sa dostali do tela cez pokožku alebo tkanivo. Všimnite si, že silikónový lubrikant nemožno používať s erotickou pomôckou vyrobenou zo silikónu!

Stimulačné lubrikačné gély

Okrem lubrikácie môžu tieto lubrikačné gély zintenzívniť sex či masturbáciu. Existujú typy s hrejivým, chladivým alebo štipľavým účinkom pre ďalšiu stimuláciu. Lubrikanty s hrejivým účinkom zahrievajú svaly, čo vedie k lepšiemu krvnému obehu. Môžu tiež zvýšiť citlivosť klitorisu alebo žaluďa.

Lubrikanty s príchuťou

Ideálne pre orálny sex, lubrikanty s príchuťou pridávajú do intímnych chvíľ špeciálnu chuť. S mnohými sladkými voľbami ovocia, čokolády, espressa či karamelu. Možnosti sú nekonečné.

Masážne lubrikanty

Erotická masáž je skvelým predohrou, no bežné oleje môžu obsahovať látky nevhodné pre citlivé oblasti. Pre túto príležitosť existujú špeciálne masážne lubrikanty, ktoré sú ideálne pre erogénne zóny a zároveň slúžia ako lubrikant.

Análne lubrikačné gély

Anus prirodzene nevytvára vlastnú vlhkosť a citlivá pokožka je náchylná na poranenia. Preto by ste mali vždy používať lubrikant pri análnej stimulácii. Špeciálne určené na análne hry majú často hustejšiu konzistenciu a niekedy aj znecitlivujúci efekt, uľahčujúci penetráciu.

Ďalšie inšpirácie

0